Prostřednictvím doku-fikčních videí sleduje proměny vztahů mezi lidmi, zvířaty a prostředím v dynamických městských strukturách. Její rezidenční projekt v Pragovka Gallery zkoumá de/generativní prolínání antropogenního tlaku a více než lidské plasticity prostřednictvím zkoumání vývoje vybrané postindustriální lokality. Představivost je využívána ke zpochybnění převládajících narativů a vnímání oblasti a k osvětlení potenciálu místa pro soužití více druhů. Rezidenční projekt se zaměřuje na rozvoj alternativních způsobů vyprávění prostřednictvím experimentování s přístupy k vizuální a symbolické reprezentaci lokality prostřednictvím média videa.
Alternativní vize lokality je budována prostřednictvím fiktivního vyprávění, které konkrétně zdůrazňuje klíčovou roli odolnosti a dějinnosti vícedruhového soužití při přetváření konceptu soužití. Vyprávění je konstruováno pomocí sítě postav, z nichž každá ztělesňuje určitou charakteristiku.
Spalajković zároveň zkoumá způsoby, jak zapojit občanskou společnost do rozhodovacích procesů souvisejících s územním plánováním. Přijďte nahlédnout do jejího uměleckého výzkumu a diskutovat o propojení umění, ekologie a urbanismu.